שעה באדיס אבבה, אתיופיה:

 1. שעון עולמי
 2. רשימת ערים
 3. שעה באדיס אבבה, אתיופיה

מידע בדף זה:

אתיופיה - דגל הלאום:

אתיופיה - דגל אדיס אבבה היא עיר באתיופיה. דגל הלאום של אתיופיה מופיע בצד.

תמונות מאדיס אבבה

להלן מספר תמונות של המקומות הפופולרים, החשובים, המרכזים והמפורסמים ביותר באדיס אבבה:
תמונות מאדיס אבבה

מיקומה של אדיס אבבה

המיקום הגאוגרפי של העיר אדיס אבבה עוזר לאתר אותה באמצעות מכשירי ניווט שונים (כגון GPS) תוך שימוש בקואורדינטות (נקודות ציון - נ"צ) של קו הרוחב וקו אורך. להלן נקוצות הציון של אדיס אבבה:
מיקומה של אדיס אבבה9°1′48″N 38°44′24″E

השעה באדיס אבבה - תרגום לשפות שונות:

אנו מציעים תרגומים של דף מידע זה אודות השעה באדיס אבבה לשפות הבאות:

אדיס אבבה - איזור זמן:

 • איזור הזמן של אדיס אבבה (אתיופיה) הינו GMT+3
 • שעון ישראל אדיס אבבה:השעון של אדיס אבבה זהה לשעון ישראלזהו בעצם הפרש הזמן בין ישראל ואדיס אבבה (אתיופיה). במילים אחרות זהו הבדל השעות בין ישראל ואדיס אבבה.הבדל שעות זה גם הבדל זמנים כמו שהפרש זמן זה גם הפרש שעות.ניתן גם לומר כי זהו שעון ישראל אדיס אבבה או שעון ישראל אתיופיה (זמן ישראל אדיס אבבה)

שעה באדיס אבבה, אתיופיה:

מה השעה באדיס אבבה? | שעה באדיס אבבה | שעון מקומי באדיס אבבה | זמן באדיס אבבה

⌚ לחצו לבדיקת סנכרון השעון
יום שישי, 23 בפברואר 2024
0:06:58

מידע על העיר אדיס אבבה באתיופיה:

אדיס אבבה (אמהרית: አዲስ አበባ, "פרח חדש", אורומו: Finfinne) היא בירת אתיופיה והאיחוד האפריקאי. כעיר עצמאית לאדיס אבבה יש סטטוס כפול: גם עיר וגם כמחוז. באדיס אבבה חיים כ-80 לאומים, הדוברים 80 שפות שונות. כמו כן, יש בה קהילות נוצריות ומוסלמיות. המקום הנמוך ביותר בעיר הוא נמל התעופה הבינלאומי בולה שנמצא בגובה 2,326 מטר והמקום הגבוה ביותר הרי אנטוטו שמתנשאים לגובה שמעל 3,000 מטר. בשנת 2005 הוערך מספר התושבים בעיר בכ-2,973,004.
כמיליון מן התושבים הגיעו לעיר לאחר המהפכה של שנת 1991. אדיס אבבה הינה העיר הגדולה והמפותחת ביותר באתיופיה. יש בעיר אוניברסיטה, בתי ספר למוזיקה ואומנות ומכוני מחקר.
העיר משמשת כביתם של ארגונים עולמיים רבים, כגון ארגון האיחוד האפריקאי. דבר זה השפיע רבות על צמיחתה והתפתחותה והביא להקמתם של מסעדות, בתי קפה, בתי קולנוע, מועדונים, בתי הימורים, ברים וכדומה.
העיר מהווה שער כניסה לאתיופיה עבור תיירים מכל רחבי העולם, בהיותה המרכז הפוליטי , התרבותי והמסחרי של המדינה. העיר נוסדה ב-1886 על ידי הקיסר מנליק השני מיקומה של העיר - על ההר אנטוטו - נבחר על ידי אשת השליט, הקיסרית טייטו בטול. העיר כמעט שננטשה עקב המחסור בעץ להסקה, עד שהובאו אליה אקליפטוסים. על פי המסורת המקומית, התפעלותו של הקיסר מהתפרחת של עץ האקליפטוס, תפרחת שנקראה "פרח חדש" בהיעדר שם מקומי לעץ, היא זו שקבעה את שם העיר.
אקלים העיר נוח מאוד. יש בעיר שילוב מעניין של בניינים מודרניים ושדרות רחבות לצד כנסיות, ארמונות ואתרים היסטוריים, ולעתים אף בקתות כפריות. אדיס אבבה מתפרשת על פני שטח עצום, ויש בה מעט מאוד שלטי הכוונה, פרט לאלה שבשדרת הקניות הראשית, צ'רצ'יל אבניו (Churchill Ave).
האוניברסיטה המקומית נקראה בעבר אוניברסיטת היילה סלאסי, על שם הקיסר הקודם של אתיופיה. ב-2003 נפתח בעיר בית נתיבות חדש, ועובר בה קו רכבת המחבר אותה לג'יבוטי.
דרך נמל התעופה של העיר הועלו כ-14,400 מיהודי אתיופיה במבצע שלמה בשנת 1991.

מה השעה באדיס אבבה - מידע:

דף מידע זה אודות אדיס אבבה באתיופיה נועד על מנת לספק מידע לקהל הגולשים דוברי העברית אודות השעה באדיס אבבה. בכפר הגלובלי של ימינו, ישנה חשיבות רבה לתיאום של איזורי זמן והפרשי שעות בין הערים השונות בעולם לטובת הצלחה בקשרים העסקיים. לכן, באמצעות בדיקת הזמן באדיס אבבה תוכלו לתקשר בהצלחה רבה יותר עם תושבים באדיס אבבה, לפי שעון אדיס אבבה. זאת ועוד, מטרת דף זה היא לענות על שאלות שונות בקשר לשעון אדיס אבבה וזמן אדיס אבבה או שעון אתיופיה. חשוב להזכיר גם כי בדף זה ניתן למצא בנוסף להכל גם את שעון אדיס אבבה עכשיו וגם את שעון אדיס אבבה כעת. מאחר והמילה "עכשיו" והמילה "כעת" הן בעלות משמעות זהה, ניתן לומר ששעון אדיס אבבה עכשיו זה אותו הדבר לחלוטין כמו עם השימוש במילה "כעת". לפיכך גם אם עכשיו וגם אם כעת, בכל מקרה ניתן למצא את המידע על עכשיו וגם על כעת בעמוד הזה. מספר דוגמאות:

 • מה השעה באדיס אבבה?
 • מה הזמן באדיס אבבה?
 • מהי השעה המקומית באדיס אבבה?
 • זמן המקומי באדיס אבבה
 • אדיס אבבה - שעון מקומי
 • מהו איזור זמן של אדיס אבבה?
 • שעה באדיס אבבה - מהי?
 • זמן אדיס אבבה - מהו?
בנוסף, חשוב לציין כי דף זה מציג מידע עדכני אודות שעה נוכחית באדיס אבבה וכן זמן נוכחי באדיס אבבה. אנו שומרים על השעונים שלנו מדויקים לחלוטין ומעדכנים אותם מהשרתים המרכזים כל מנת להבטיח שעון מדויק בכל רגע נתון, גם אם במחשב שלך הזמן המוצג איננו מדוייק - אצלנו הזמן יהיה מדויין. זאת אומרת, שבאתר הזה ניתן למצא שעון אדיס אבבה מדויק. שעון אדיס אבבה המדויק שבעמוד הזה מסונכרן עם השעונים המרכזים בעולם ומציג זמן מדויק באדיס אבבה. זאת כאמור על ידי ביצוע עדכון תדיר מול שעונים מדויקים בעולם.