שעה בסנקט פטרבורג, רוסיה:

 1. שעון עולמי
 2. רשימת ערים
 3. שעה בסנקט פטרבורג, רוסיה

מידע בדף זה:

רוסיה - דגל הלאום:

רוסיה - דגל סנקט פטרבורג היא עיר ברוסיה. דגל הלאום של רוסיה מופיע בצד.

תמונות מסנקט פטרבורג

להלן מספר תמונות של המקומות הפופולרים, החשובים, המרכזים והמפורסמים ביותר בסנקט פטרבורג:
תמונות מסנקט פטרבורג

מיקומה של סנקט פטרבורג

המיקום הגאוגרפי של העיר סנקט פטרבורג עוזר לאתר אותה באמצעות מכשירי ניווט שונים (כגון GPS) תוך שימוש בקואורדינטות (נקודות ציון - נ"צ) של קו הרוחב וקו אורך. להלן נקוצות הציון של סנקט פטרבורג:
מיקומה של סנקט פטרבורג59°56′15″N 30°18′31″E

השעה בסנקט פטרבורג - תרגום לשפות שונות:

אנו מציעים תרגומים של דף מידע זה אודות השעה בסנקט פטרבורג לשפות הבאות:

סנקט פטרבורג - איזור זמן:

 • איזור הזמן של סנקט פטרבורג (רוסיה) הינו GMT+3
 • שעון ישראל סנקט פטרבורג:השעון של סנקט פטרבורג זהה לשעון ישראלזהו בעצם הפרש הזמן בין ישראל וסנקט פטרבורג (רוסיה). במילים אחרות זהו הבדל השעות בין ישראל וסנקט פטרבורג.הבדל שעות זה גם הבדל זמנים כמו שהפרש זמן זה גם הפרש שעות.ניתן גם לומר כי זהו שעון ישראל סנקט פטרבורג או שעון ישראל רוסיה (זמן ישראל סנקט פטרבורג)

שעה בסנקט פטרבורג, רוסיה:

מה השעה בסנקט פטרבורג? | שעה בסנקט פטרבורג | שעון מקומי בסנקט פטרבורג | זמן בסנקט פטרבורג

⌚ לחצו לבדיקת סנכרון השעון
יום שני, 26 בפברואר 2024
4:08:42

מידע על העיר סנקט פטרבורג ברוסיה:

סנקט פטרבורג (או סנט פטרבורג; ברוסית: Санкт-Петербу́рг, בעבר: פטרוגרד, לנינגרד) היא העיר השנייה בגודלה ברוסיה (אחרי מוסקבה). תושבי העיר מכנים אותה בקיצור פטרבורג או פיטר (Питер). העיר שוכנת בצפון-מערב רוסיה, על שפת הים הבלטי, בשפך נהר הנֶבָה. סנקט פטרבורג היא מרכז תרבותי אירופי חשוב, בעלת מעמד מרכזי כעיר נמל ופתח למסחר עם אירופה.
העיר נוסדה ב-27 במאי 1703 על ידי הצאר פיוטר הגדול כ"חלון לאירופה" ושימשה כעיר הבירה מ-1712 ועד 1918 (בשנים 19141917 נקראה פטרוגרד). היא חדלה לשמש עיר הבירה לאחר מהפכת אוקטובר, כאשר הבירה שבה למוסקבה והעיר שינתה שמה ללנינגרד. אוכלוסיית העיר מונה מעל 5 מיליון תושבים (2018)[1] והיא בירת מחוז לנינגרד והמחוז הפדרלי הצפון-מערבי. בעיר נמצא מושב בית הדין לחוקה של רוסיה, האספה הבין-פרלמנטרית של חבר המדינות, המפקדה הראשית של הצי הרוסי, מטה המחוז הצבאי המערבי של הכוחות המזוינים של הפדרציה הרוסית.
שם העיר השתנה מספר פעמים בהיסטוריה, ואת שמה הנוכחי מבטאים אנשים בדרכים שונות. כשנוסדה העיר, היא נקראה על שם פטרוס הקדוש. פיוטר הגדול בחר להשתמש בתחילית "סנקט" ובסיומת "בורג" שמקורן בגרמנית, ובכך רצה לשוות לעיר אופי בינלאומי. בשנת 1914 שונה שמה לפטרוגרד (ברוסית: Петроград), ובשנת 1924 שונה שמה ללנינגרד (ברוסית: Ленинград) על שם ולדימיר לנין. ב-1991 היא שבה וקיבלה את השם "סנקט פטרבורג", לאחר משאל עם. בינואר 1993 הוענק לה מעמד עיר פדרלית.
בתקופת מלחמת העולם השנייה סבלה העיר ממצור כבד שהביא למותם ברעב ובקור של למעלה מ-2 מיליון מתושבי העיר, שבעקבותיו הוענק לעיר בשנת 1945 מעמד עיר גיבורה.
העיר מהווה מרכז כלכלי, תחבורתי ותרבותי חשוב מאוד ברוסיה. המרכז ההיסטורי של העיר כולל אתרי מורשת עולמיים והוא אחד האזורים המתוירים במדינה. ביניהם נמצאים מוזיאון בארמיטאז', הקונסטקאמרה, תיאטרון מרינסקי, הספרייה הלאומית הרוסית, המוזיאון הרוסי, המבצר הפטרופאבלי וקתדרלת איסק.

מה השעה בסנקט פטרבורג - מידע:

דף מידע זה אודות סנקט פטרבורג ברוסיה נועד על מנת לספק מידע לקהל הגולשים דוברי העברית אודות השעה בסנקט פטרבורג. בכפר הגלובלי של ימינו, ישנה חשיבות רבה לתיאום של איזורי זמן והפרשי שעות בין הערים השונות בעולם לטובת הצלחה בקשרים העסקיים. לכן, באמצעות בדיקת הזמן בסנקט פטרבורג תוכלו לתקשר בהצלחה רבה יותר עם תושבים בסנקט פטרבורג, לפי שעון סנקט פטרבורג. זאת ועוד, מטרת דף זה היא לענות על שאלות שונות בקשר לשעון סנקט פטרבורג וזמן סנקט פטרבורג או שעון רוסיה. חשוב להזכיר גם כי בדף זה ניתן למצא בנוסף להכל גם את שעון סנקט פטרבורג עכשיו וגם את שעון סנקט פטרבורג כעת. מאחר והמילה "עכשיו" והמילה "כעת" הן בעלות משמעות זהה, ניתן לומר ששעון סנקט פטרבורג עכשיו זה אותו הדבר לחלוטין כמו עם השימוש במילה "כעת". לפיכך גם אם עכשיו וגם אם כעת, בכל מקרה ניתן למצא את המידע על עכשיו וגם על כעת בעמוד הזה. מספר דוגמאות:

 • מה השעה בסנקט פטרבורג?
 • מה הזמן בסנקט פטרבורג?
 • מהי השעה המקומית בסנקט פטרבורג?
 • זמן המקומי בסנקט פטרבורג
 • סנקט פטרבורג - שעון מקומי
 • מהו איזור זמן של סנקט פטרבורג?
 • שעה בסנקט פטרבורג - מהי?
 • זמן סנקט פטרבורג - מהו?
בנוסף, חשוב לציין כי דף זה מציג מידע עדכני אודות שעה נוכחית בסנקט פטרבורג וכן זמן נוכחי בסנקט פטרבורג. אנו שומרים על השעונים שלנו מדויקים לחלוטין ומעדכנים אותם מהשרתים המרכזים כל מנת להבטיח שעון מדויק בכל רגע נתון, גם אם במחשב שלך הזמן המוצג איננו מדוייק - אצלנו הזמן יהיה מדויין. זאת אומרת, שבאתר הזה ניתן למצא שעון סנקט פטרבורג מדויק. שעון סנקט פטרבורג המדויק שבעמוד הזה מסונכרן עם השעונים המרכזים בעולם ומציג זמן מדויק בסנקט פטרבורג. זאת כאמור על ידי ביצוע עדכון תדיר מול שעונים מדויקים בעולם.